Skip to content Skip to footer
Warszawa, Kompleks Centrum Giełdowe, Hol Główny
07.06.2024 – 15.06.2024

Przedstawiamy komplementarną wizję.

Bartek Radosz redefiniuje pojęcie dobrostanu ciała. Przywraca pytanie, czy wizerunek jest ważniejszy od rzeczywistych procesów i składników fizjologii człowieka. Zmusza do analizy definicji ciało/miejsce/źródło. Poza wspaniałymi wyjątkami w przestrzeni sztuki i lekcjami biologii, nasze ciało – dosłowne wnętrze, wyparte jest powszechnie z rzeczywistego oglądu. Postacie Bartka to nie horrorshow. To osoby/stany, które poprzez spojrzenie przepełnione empatią i siłą rzeczywistej, szczerej komunikacji oczekują zrozumienia, wiedzy. Poszerzają WYOBRAŻONE. Definiują WYPARTE. Renesansowy warsztat i forma w służbie Übermenscha.

Jarek Borek koncentruje się na definiowaniu uczuć, potrzeb, myśli i idei. Tworzy SYMBOLICZNE. Cytuje Najważniejszych i Najistotniejsze. Pozostawia definicje otwartymi, zaprasza do konstruktywnej kontestacji. Idea i teoria obwiązują tak długo jak inne jej nie zastąpią siłą argumentów/dowodów. Brutalistyczna forma efektywna w subtelności, wnikliwości, uważności. Realny oksymoron definiujący siłę sztuki.

Bartek i Jarek dwaj artyści o ugruntowanej stylistyce, opierający się pokusie aktualizacji formy, nabyli zdolność komunikowania tak, że ich symboliczne i wyobrażeniowe skutecznie przybliża nas do REALNEgo.

Zapraszamy do wnętrza i zewnętrza człowieka. 

informacje
Początek:
7 czerwca
Koniec:
15 czerwca
Godziny otwarcia:

Poniedziałek – piątek 10:00-20:00

Ul. Książęca 4

Sobota – niedziela 10:00-20:00

Wejście od al. Jerozolimskich

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Galerii Sztuki AOKZ

UL. WŁÓKIENNICZA 3
90–260, ŁÓDŹ

AOKZ © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.